Warsztaty tańca renesansowego z Jane Gingell, 2-3.12.2017, Klub "Pod Kolumnami"
Tematyką warsztatów będą tańce spisane przez włoskiego mistrza tańca Cesare Negri, którego okres działalności przypada na II połowę XVI wieku. Pod koniec swojego życia wydał "Le Gratie d'Amore", gdzie oprócz tańców opisywał jak wykonywać poszczególne kroki jak i zasady etykiety. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z krokami tanecznymi z okresu późnego renesansu jak i kilkoma tańcami spisanymi przez renesansowego mistrza.
Prowadząca:
JANE GINGELL (M.A. Cambrige, M.A London) specjalizuje się w historycznej operze, teatrze i tańcu. Pracuje jako reżyser sceniczny, choreograf, a także nauczyciel tańca i gestów barokowych. Uwielbia pracować z grupami nad nowymi programami przedstawień jak i ich odtwarzaniem. Pani Jane intensywnie działa w Europie od 1984 roku.
Pani Jane Gingell zarówno reżyserowała jak i tworzyła choreografię do licznych oper, między innymi: “L’Europe Galante” Campry, “Anacréon” Rameau, “Dido” i “King Arthur” Purcella. Wystawiła również wiele dzieł Jerzego Fryderyka Haendela, w tym: “Ariodante”, “Serse” i “Rinaldo”. W swojej karierze, Pani Jane również odtwarzała jak i wystawiała rzadko wykonywane dawne przedstawienia dworskie, takie jak Angielski dwór masek “The Masque of Gray’s Inn” i “The Lords’Masque”, balet Królowej Krystyny “La Naissance de la Paix”, oraz Maskę litewskich jezuitów “Sylviludia”.
Jako choreograf pani Jane pracowała z Tragikomedią Stevena Stubbsa, New London Consort Philipa Picketta, Andrisem Veismainsem i Łotewską Operą Narodową, a także Drottningholm Baroque Ensemble. Timedance jest grupą wykonawczą pani Jane, jej produkcje to między innymi program poświęcony życiu barokowej baleriny Marie Sallé oraz barokowy taniec do “Wassermusik” Telemana.
Pani Jane Gingell poświęca się również szkoleniu młodych wykonawców i od dawna współpracuje ze studenckimi grupami z uniwersytetów z Tartu, Uppsali, Lund, Wilna i Wrocławia. Jest również autorką “The Renaissance Dance Book”.
Zapisy: , 71 322 95 38