Występ w Kuks

16.06.2018 r. wystąpiliśmy na wydarzeniu „Baroko Naoko” w czeskiej miejscowości Kuks, gdzie zaprezentowaliśmy suitę francuskich tańców barokowych do muzyki granej na żywo przez duet „Oak Brothers”.

Projekt średniowieczny z Jane Gingell

Wiosną tego roku dzięki średniowiecznym warsztatom z Jane Gingell mieliśmy okazję przenieść się do XIV-wiecznej Hiszpanii. Jest to na razie początek tak dalekich podróży w czasie. W przyszłym roku akademickim czeka nas mnóstwo pracy, której efekty zaprezentujemy jesienią 2019 r. Będziemy zajmowali się pieśniami m. in. z „Llibre vermell de Montserrat” oraz „Cantigas de Santa Maria”.

Dni Kultury Dawnej 2018

W dniach 20.-21.04.2018 r. razem z SKN Ochrony Dziedzictwa Kultury oraz SKN Nowożytników im. W. Czaplińskiego już po raz drugi zorganizowaliśmy Dni Kultury Dawnej. W programie znalazły się zarówno wykłady przybliżające uczestnikom kulturę XVI-XVIII wieku, jak również spektakle taneczne. Na wydarzeniu gościliśmy także dwa warszawskie zespoły: Zespół Tańca Dawnego Pawanilia i Ver Vetustatis. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze spektakli „Śpiąca Królewna” i „Mikromegas” wystawionych przez tancerzy naszego zespołu podczas Dni Kultury Dawnej. Autorkami fotografii są Marta Święch, Joanna Smuk oraz Iza Chachlowska z SKN Ochrony Dziedzictwa Kultury.

Kawiarnia Ziemiańska

13.11.2017 r. wystąpiliśmy w "Kawiarni Ziemiańskiej". Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Instytut Historyczny UWr i miało na celu przybliżenie uczniom trzech wrocławskich liceów epokę dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabrakło oczywiście i tańca! Przedstawiliśmy foxtrota oraz charlestona. Było to dla nas całkowicie nowe doświadczenie taneczne, ale świetnie się bawiliśmy :)

Giełda Kół Naukowych 2017

24.11.2017 r. zaprezentowaliśmy się na Giełdzie Kół Naukowych. Opowiedzieliśmy o tym, czym się zajmujemy i zapraszaliśmy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, by do nas dołączyli. Przygotowaliśmy również krótki pokaz kontredansów i tańców renesansowych.

Bal Urodzinowy, 2.12.2017

6.12.2017 Zespół Tańca Dawnego UWr kończy 7 lat! Z tej okazji członkowie zespołu postanowili zorganizować Bal Urodzinowy dla przyjaciół i sympatyków, aby móc wspólnie świętować.
Z
apraszamy 2 grudnia na godz. 19:00 do budynku kościoła baptystów przy ul. Łukasińskiego 20 we Wrocławiu (budynek w podwórzu, wejście od ul. Łukasińskiego lub Traugutta 87).  Planujemy jak zawsze tańce dawne (głównie kontredanse) oraz tańce szkockie. 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres - Liczba miejsc jest ograniczona. Zrzutka na wynajem sali i drobny poczęstunek  będzie pobierana przy wejściu. Stylowe stroje i wygodne obuwie mile widziane. :-)

Zapraszamy!