Wybrane wydarzenia z lat 2011-13

2013


Występ na festiwalu muzyki dawnej w Świeradowie Zdroju

W sobotę 28 września 2013 r. wystąpiliśmy na koncercie galowym Międzynarodowych Świeradowskich Spotkań z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju. Koncert odbył się w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego.


Dolnośląski Festiwal Nauki 2013

24 września 2013 r. w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej zaprezentowaliśmy spektakl "Z tańcem przez wieki".


Oprawa Zjazdu Polskiego Towarzyswa Neofilologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim

Podczas bankietu w auli Zakładu im. Ossolińskich (10 września) zaprezentowaliśmy suitę tańców barokowych. Ponadto profesorowie z powodzeniem uczyli się angielskich kontredansów ze zbioru Playforda :)


Spotkania z Tańcem Dawnym KOROWÓD w Warszawie

Tym razem na warszawskim festiwalu (23-25 sierpnia) zaprezentowaliśmy skróconą wersję majowej "Lord Hay's Masque" oraz barokową "Baśń z 1000 i jednej nocy".


Letnia Szkoła LA PELLEGRINA w Czechach

Aż 6 tancerzy Zespołu wzięło udział w Letniej Szkole Muzyki i Tańca Barokowego LA PELLEGRINA w Czechach (8-18.08.2013 r.). Wraz z artystami z Polski, Holandii, Niemiec, Czech i Finlandii wystawiliśmy fragmenty "L'Europe Galante" Campry oraz "Le Bourgeois gentilhomme" Lully'ego.


Warsztaty hiszpańskiego tańca barokowego z Jane Gingell

Koniec lipca 2013 r. upłynął pod znakiem wariacji hiszpańskiej Folii oraz Paredetas. To już kolejne warsztaty poprowadzone we Wrocławiu przez Jane; tym razem gościliśmy także uczestników ze Szwecji, Estonii, USA i Polski (Lublin).


Feblik Wiosenny w Parku Południowym

26 maja 2013 r. ponownie wystąpiliśmy w Parku Południowym we Wrocławiu podczas spotkania artystów-amatorów "Feblik Wrocławski".


Spektakl "Lord Hay's Masque" podczas festiwalu "Maj z Muzyką Dawną"

17 maja w Oratorium Marianum odbył się wielki finał projektu realizowanego przez Zespół razem z Jane Gingell - inscenizacja zrekonstruowanego angielskiego widowiska dworskiego z 1607 roku. Oprawę muzyczną zapewnił brytyjski zespół muzyki dawnej Mercurius.
Strona projektu: "Angielska dworska MASQUE".2012


Występ na festiwalu muzyki dawnej w Świeradowie Zdroju

W sobotę 22 września 2012 r. wystąpiliśmy na koncercie galowym Międzynarodowych Świeradowskich Spotkań z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju. Koncert odbył się w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego.


Dolnośląski Festiwal Nauki 2012

25 września mieliśmy przyjemność zatańczyć w Oratorium Marianum podczas "Chemicznego Koncertu" w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.


Spotkania z Tańcem Dawnym KOROWÓD w Warszawie

Po raz drugi wzięliśmy udział w warszawskim festiwalu - tym razem zaprezentowaliśmy dwa spektakle: barokową "Słabą płeć" w Auli Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz znaną już z festiwalu PAWANA "Klątwę" w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Zdjęcia już niebawem w galerii!


Festiwal CRACOVIA DANZA w Krakowie

Nasi tancerze ponownie wzięli udział w warsztatach i pokazach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańców Dworskich CRACOVIA DANZA w Krakowie :)


Letnia Szkoła LA PELLEGRINA w Czechach

Tym razem tematem przewodnim Letniej Szkoły Muzyki i Tańca Barokowego LA PELLEGRINA w Czechach (15-25.07.2012 r.) był taniec barokowy w stylu francuskim. Tancerze, śpiewacy i instrumentaliści z Polski, Holandii, Niemiec, Czech i Finlandii wystawili wspólnie fragmenty opery "Les Indes Galantes" J.Ph.Rameau.


Festiwal PAWANA we Wrocławiu

W lipcu ponownie odbył się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Tańca Dawnego PAWANA. Wzięliśmy udział w warsztatach tańców renesansowych, barokowych i XIX-wiecznych oraz w pokazach podczas Jarmarku Renesansowego na zamku w Leśnicy oraz na balu kostiumowym w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza. Wrażenia niezapomniane!


Feblik Wiosenny w Parku Południowym

27 maja ponownie gościliśmy w pięknych plenerach Parku Południowego we Wrocławiu podczas spotkania pasjonatów amatorów "Feblik Wrocławski". Czekamy już na kolejny rok!


Erasmus Student in Poland - Wrocław Meeting 2012

11 maja wystąpiliśmy z pokazem tańców barokowych oraz poprowadziliśmy naukę tańców dawnych dla międzynarodowej grupy studentów w Oratorium Marianum. Zabawa była świetna, mamy nadzieję że będą długo o nas pamiętać :)


Festiwal Aktywności Studenckiej 2012

18 kwietnia br. wystąpiliśmy ponownie na scenie Oratorium Marianum - był to zarazem debiut naszej grupy początkującej :) Gratulujemy!2011


Bal Andrzejkowy

Podczas naszego kolejnego w tym sezonie balu oprócz nauki i pokazów tańców nie zabrakło tradycyjnych wróżb :) Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, nasz kolejny bal już w karnawale - zapraszamy serdecznie!


Bal Jesienny

Pierwszy w tym roku akademickim bal za nami! Jak zwykle bawiliśmy się długo i intensywnie :) Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne bale! 
Zdjęcia z Balu są już w galerii zdjęć.


Spotkania z Tańcem Dawnym KOROWÓD w Warszawie

Podczas naszego ostatniego wakacyjnego wyjazdu wzięliśmy udział w warsztatach tanecznych
z Jane Gingell, a także zaprezentowaliśmy się warszawskiej publiczności podczas pokazów w auli Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz w Parku Angielskim w Wilanowie :) Zapraszamy do naszej galeriioraz do obejrzenia filmu festiwalowego!


Festiwal CRACOVIA DANZA w Krakowie

Na początku sierpnia 2011 r. nasi tancerze uczestniczyli w warsztatach tańców renesansowych
w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Tańców Dworskich CRACOVIA DANZA w Krakowie :) Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo!


Letnia Szkoła LA PELLEGRINA w Czechach

W dniach 14-24 lipca 2011 r. członkowie Zespołu wzięli udział w Letniej Szkole Muzyki i Tańca Barokowego LA PELLEGRINA w Czechach. Intensywne warsztaty taneczne, instrumentalne
i wokalne zwieńczyło wystawienie opery "Don Quixotte auf der Hochzeit des Comacho" G.F.Telemanna! Zapraszamy do obejrzenia fragmentu opery!


Festiwal PAWANA we Wrocławiu

Na początku lipca 2011 r. odbył się we Wrocławiu 8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Dawnego PAWANA. Członkowie Zespołu wzięli udział w warsztatach tańców renesansowych, barokowych
i XIX-wiecznych, a także w zajęciach z gry aktorskiej :) Efekty będzie można zobaczyć już niedługo na naszych pokazach!


Feblik Wiosenny w Parku Południowym

W niedzielę 29 maja po raz pierwszy wystąpiliśmy przed szeroką publicznością w plenerze - wzięliśmy udział w V spotkaniu pasjonatów amatorów w Parku Południowym we Wrocławiu 
("Feblik Wrocławski"). Zapraszamy do obejrzenia skrótu imprezy.


Tradycyjne tańce w Chrząstawie Wielkiej pod Wrocławiem

28 maja mieliśmy przyjemność prowadzić naukę tańców etnicznych i historycznych podczas zabawy organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Chrząstawy. Tańczyliśmy wiele godzin i czekamy na powtórkę :-) Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę! 
Zapraszamy do galerii zdjęć.


Giełda Kół Naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim

W środę 23 marca można było nas zobaczyć podczas Giełdy Kół Naukowych w Oratorium Marianum. Na naszym stoisku pokazywaliśmy nagrania z występów, zdjęcia z bali oraz udzielaliśmy wszelkich informacji o działalności Zespołu. Oczywiście uczyliśmy też prostych tańców na scenie Oratorium!
Zapraszamy do galerii zdjęć. Więcej zdjęć na stronie www.rkn.uni.wroc.pl.

 


Artystyczna (re)Akcja Chemików

18 marca na Wydziale Chemii Uwr. odbyła się prezentacja dorobku artystycznego Wydziału Chemii UWr - "Artystyczna (re)Akcja Chemików". Jako że nasz Opiekun jest pracownikiem naukowym Wydziału Chemii, na wystawie wyświetlany był film prezentujący historię i teraźniejszość Zespołu :)


Bal Ostatkowy

5 marca gościliśmy Państwa na naszym Balu przy ul. Łukasińskiego we Wrocławiu. Zabawa trwała ponad 4 godziny, a tańczyliśmy tańce angielskie, szkockie, węgierskie i wiele innych. Nie zabrakło krótkiego pokazu dworskich tańców renesansowych i barokowych. 

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólną zabawę! 
Zdjęcia z Balu są już w galerii zdjęć.


Bal Chemika 2011

15 stycznia 2011 r. mieliśmy okazję gościć na dorocznym Balu Chemika. Wszyscy z dużym entuzjazmem uczyli się, wspólnie z nami, tańców wszelakich. Zapraszamy do galerii zdjęć.


Warsztaty tańca barokowego z Jane Gingell w Warszawie

 

8 i 9 stycznia 2011 r. wzięliśmy udział w warsztatach organizowanych przez Jane Gingell, Zespół Tańca Dawnego Pawanilia oraz Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. 
Tematem warsztatów było dzieło "Fragments de Monsieur de Lully" z 1702 roku, a w szczególności pochodzący z niego taniec Forlana oraz postać Scaramouche'a.